Loading
gb2017
23 maja 2017

LAUREACI GWIAZD BIZNESU 2017 – FILMY

„Gwiazdami Biznesu 2017” zostali: BROOKVENT Polska Sp. z o.o. (kategoria Mikro Firma), „DWORZYSKO” R. Tomaszewski i synowie Sp. z o.o. (kategoria Mała Firma), DOMINO POLSKA Sp. z o.o., Sp.k. (kategoria Średnia Firma), Fundacja Manus (kategoria Podmiot Ekonomii Społecznej), SIETCH Sp. z o.o. (kategoria Biznes Odpowiedzialny Społecznie). Urząd Miasta Jelenia Góra zdobyła statuetkę w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi. Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha triumfował w kategorii Osobowość.

 

Firma Brookvent z Obornik Śląskich to lider w produkcji energooszczędnych urządzeń do wentylacji mechanicznej, wysokiej jakości systemów wentylacji okiennej oraz technologii odzyskiwania ciepła z budynków mieszkalnych. Stawia na sprawdzone i nowoczesne rozwiązania w dziedzinie wymiany powietrza – rekuperatorów. Głównymi produktami firmy są nawiewniki okienne: higrosterowane, ciśnieniowe, ręczne oraz wyszybowe.

 
„DWORZYSKO” Ryszard Tomaszewski i synowie Sp. z o.o. to kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy w Szczawnie-Zdroju, składający się z: Restauracji Babinicz, serwującej tradycyjną kuchnię polską i myśliwską, Hotelu Dwór Idy wraz z mieszczącą się tam Kawiarnią Szwajcarską oraz stadniny koni. Szef kuchni Restauracji Babinicz – Wojciech Harapkiewicz, jest jednym z najlepszych szefów kuchni w Polsce, wielokrotnie nagradzanym na arenie ogólnopolskiej. Firma od początku działalności oferuje usługi o wysokim poziomie docenienie nie tylko przez wymagających turystów, inwestorów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, lokalnych przedsiębiorców, władze samorządowe oraz mieszkańców Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha.

 
DOMINO POLSKA to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo handlowe z ponad 30-letnią tradycją. To niewątpliwie firma rodzinna, zarządzana jednocześnie przez pierwsze i drugie pokolenie . Jako spółka jawna działa od 2002 r. i od tego czasu jest liderem w produkcji i dystrybucji klamek, okuć stolarki otworowej oraz akcesoriów meblowych na polskim rynku. W ofercie posiada stylowe klamki, wizjery, zawiasy, zamki, gałki, odbojniki i inne elementy okuć drzwiowych. Kluczowymi dystrybutorami produktów Domino są sieci marketów budowlanych, takich jak m.in. OBI, Leroy Merlin, Praktiker, Brico Marche i inne. Ponadto, w każdym regionie Polski działają przedstawiciele regionalni, którzy zajmują się doradztwem, sprzedażą i serwisem produktów firmy.

 
Fundacja MANUS działająca na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej, prowadzi bardzo rozległą działalność. Do kluczowych projektów MANUSa można zaliczyć m.in. Akademickie Targi Pracy, Dni Aktywności Studenckiej czy Studencki Bank Stancji. Fundacja prowadzi także poradnię prawną oraz sekcję Wsparcia Działalności Studenckiej. Ponadto, realizuje wiele innych projektów, powierzając zarządzanie nimi wolontariuszom oraz osobom z mniejszym doświadczeniem.

 
Firma SIETCH Sp. z o.o. to renomowana spółka należąca do koncertu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów. SITECH Sp. z o.o. posiada w Polsce trzy fabryki (Polkowice, Głogów, Września) oraz dwa Biura Badawczo-Rozwojowe we Wrocławiu i Polkowicach. W firmie SITECH zwraca się uwagę na szeroko pojętą działalność pozabiznesową w odniesieniu koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem przyjętej strategii przedsiębiorstwa SITECH.

Jelenia Góra jest ośrodkiem gospodarczym o charakterze turystyczno-uzdrowiskowym oraz handlowo-przemysłowym. Gospodarka Jeleniej Góry jest zróżnicowana strukturalnie, dobrze rozwinięta gałęziowo, oparta na nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach. Jelenia Góra od lat uważana jest za miasto atrakcyjne dla inwestorów, a zagraniczny kapitał inwestuje tu coraz częściej. Władze miasta nieustannie dążą do stworzenia korzystnych warunków do podejmowania przedsięwzięć gospodarczych.


Roman Szełemej – rocznik 1960. doktor nauk medycznych, kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych. Od 2011 roku Prezydent Miasta Wałbrzycha. Wcześniej m.in. Pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego ds. polityki zdrowotnej, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Kategorie: Bez kategorii